Trening medyczny i fizjoterapia

W naszym klubie stawiamy na nowoczesne i zaawansowane techniki poprawy zdrowia

Wykwalifikowani specjaliści i profesjonalne podejście gwarantują wysokiej jakości usługi w zakresie leczenia kontuzji i problemów z kręgosłupem, a także przygotowanie do uprawiana sportu lub regeneracji po treningu.

SPACE CURL 3D

Rehabilitacja po urazach i korekcja wad postawy

Space Curl 3D to urządzenie do terapii dla każdego rodzaju niestabilności postawy. Służy ono do:

  • budowania równowagi i koordynacji ciała,

  • stymuluje równowagę napięcia mięśni kręgosłupa i poprawia ich ukrwienie,

  • koryguje wady postawy i jest skutecznym uzupełnieniem treningów na siłowni oraz fizjoterapii manualnej.

Dodatkowo terapia na Space Curl 3D przyczynia się do szybszego powrót do sprawności po kontuzji oraz redukcji lub w całości eliminacji bólu. Rozpowszechniona w Europie Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych terapia Space Curl 3D jest jednym z elementów regularnych treningów zawodowych sportowców.

D-WALL

Przywrócenie ogólnych zdolności motorycznych

Zastosowanie D-Wall, jako urządzenie rehabilitacyjne, obejmuje szeroką grupę pacjentów, zarówno z zakresu ortopedii, jak i neurologii. W terapię mogą być włączeni również pacjenci kardiologiczni, ze względu na obecny czujnik tętna, który pozwala monitorować tętno pacjenta podczas wysiłku oraz wyznaczać bezpieczne granice. Po przekroczeniu wyznaczonych limitów, oprogramowanie wyraźnie zasygnalizuje to poprzez sprzężenie zwrotne akustyczne i wizualne. System D-Wall wykorzystywany jest do globalnej oceny funkcjonalnej pacjenta w takich obszarach jak: ocena symetrii ruchów, ocena zakresów ruchomości stawów, ocena precyzji i płynności ruchów, ocena koordynacji ruchów, ocena umiejętności sensoryczno-motorycznych, ocena w zakresie dysmetrii/ asymetrii stawów, ocena propiocepcji i równowagi.

Female physiotherapist inspecting her patient. Medical check at the legs in a physiotherapy center.

Fizjoterapia

Konsultacja z wykwalifikowanym fizjoterapeutą to szczegółowy wywiad i ocena sprawności podczas pierwszej wizyty. Uzyskasz informacje o aktualnym stanie zdrowia oraz szereg wskazówek, które pozwolą na rozpoczęcie leczenia i redukację złych nawyków.
Young woman discussing workout progress with fitness instructor.

Trening medyczny

Jest skierowany do osób, które ze względu na przebyte kontuzje lub występujące bóle aparatu ruchu boją się podjąć aktywność fizyczną. W zakresie treningu medycznego mieści się dostosowanie ćwiczeń i optymalnej wielkości obciążeń do danego schorzenia. Jego zaletą jest  włączanie do ruchu wielu stawów, czyli odejście od ćwiczeń izolowanych na rzecz globalnego angażowania ciała.

woman-getting-back-massage

Masaż

To jedna z najpopularniejszych form fizjoterapii, która poprawia równowagę ciała i ducha. Już
kilkadziesiąt minut masowania ma działanie relaksujące, lecznicze, a nawet odchudzające. Masując terapeuta oddziałuje na tkankę rozluźniająco, regenerująco i przeciwbólowo.

Zapisz się!

Masz pytania?

Napisz do nas

recepcja@medgym.pl

 

Odwiedź nas w klubie

MEDGYM, Al. Jana Pawła II 51, 21-500 Biała Podlaska

 

Zadzowń do nas

731 811 800